Alyans Tasarımcısı Nasıl Çalışır?

Satın almak için hesap oluşturmam gerekiyor mu?

Alyans Atölyem’den alışveriş yapabilmek için üye olma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Özel fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak için sitemize üye olabilirsiniz.

Mağazanız var mı?

Alyans Atölyem mağazamız Kuyumcukent AVM’de Zemin katta yer almaktadır. İletişim bilgilerimizden adres ve telefon numaralarımıza erişim sağlayabilirsiniz.

Garanti şartları nelerdir?

Satın aldığınız yüzükleri imalat kaynaklı bir hata nedeniyle değiştirmek istediğinizde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde sertifikanız ve faturanız ile birlikte bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

1-Ürün tamir ve bakım işlemlerini, ürün kullanımında aşırı deformasyon olmadığı şartlarda ömür boyu ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bakım esnasında doğacak tüm kargo işlemleri, ürün sahibine aittir.

2-Ürünlerin ölçü değişikliği durumunda tektaş yüzükler hariç büyütme veya küçültme yapılmamaktadır.

3-İmalattan kaynaklı bir hata olması halinde, ürünün iadesi ile birlikte yenisi üretilip ürün sahibine gönderilecektir. Üretim kaynaklı hatalarda, kargo ücreti firmaya aittir.

4- Yüzük üzerinde üçüncü şahıslar tarafından yapılmış olan değişiklikler yukarıdaki garanti kapsamlarını geçersiz kılar.

5-Ürünün herhangi bir taşı düştüğü takdirde, tamir süreci için bu parçaların ALYANS ATÖLYEM tarafına ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. ALYANS ATÖLYEM kaybolan parçalar için sorumluluk almamaktadır.

Üretici Garantisi aşağıda belirtilenleri kapsamamaktadır:

  • Kimyasal maddelere maruz kalma, klorlu su, kaynar su teması sonucu oluşan renk değişimleri,
  • Kötü kullanım sonucu oluşan çizikler, ve çukurlar,
  • Kötü ve ihmalkar kullanım sonucu yamulmuş, yıpranmış taş düşmesine sebebiyet vermiş tırnaklar,
  • Kayıp veya çalınmış taş(lar),
  • Kötü kullanıma maruz kalmış ürünler,
  • Aşağıda belirtilen durumlar, ürünün karakteristik özellikleri olup hasar veya bozulma olarak sayılmamalıdır:
    -İşçilik veya tasarımda ki küçük boyutta değişiklik veya farklılıklar
    -Metalin veya taşın doğal özellikleri (rengi, ufak kusurları...vs.)


Ürünlerinizi nasıl kişiselleştirebilirim?

Alyansını Tasarla bölümümüzde alyanslarınızın profillerini, kalınlık/genisliklerini, değerli madenlerini pırlanta sayısı/tipi ve mıhlamalarını, kanal ve kenarlarını ve iç yazılarını istediğiniz sekilde değiştirip hayallerinizdeki alyansı tasarlayabiliyorsunuz.

Siparişler ne kadar sürede hazırlanıyor, teslim süresi nedir?

Siparişleriniz en geç 7 iş günü içerisinde hazırlanıp sizlere teslim edilmektedir.

Kargo ücreti var mı, hangi kargo ile gönderim yapıyorsunuz?

Alyanslarınız taşıma şirketi tarafından sigortalı ve ücretsiz olarak sizlere teslim edilecektir. Siparişiniz sizlere ulaşana kadar Alyans Atölyem sorumluluğu ve güvencesi altındadır.

Kargo taşıma sırasında garantili mi?

Satın alım yapılan ürünlerimizin hepsi sigortalı bir sekilde teslim ediliyor

Siparişimi değiştirebilir ya da iptal edebilir miyim?

ALYANSATOLYEM.COM’dan satın aldığınız yüzük ölçüsü değiştirilmemiş, iç yazısı olmayan kişiselleştirilmemiş alyanslar mesafeli satış sözleşmesi gereği teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edilebilir ya da değiştirilebilir.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği, yüzük siparişlerinde, yüzük ölçüsü ve kişiselleştirilmiş tüm alyans kişiye özel olarak hazırlandığı için, yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal ve iade hakkı ya da değişim) bulunmamaktadır.

Satın aldığınız alyanslarda üretim hatası var ise bizimle irtibata geçebilir ve ücretsiz bir şekilde geri iade edebilirsiniz.

Teslim aldım ürünü iade edebilir miyim? İade süreci nasıl işliyor?

ALYANSATOLYEM.COM’dan satın aldığınız yüzük ölçüsü değiştirilmemiş, iç yazısı olmayan kişiselleştirilmemiş alyanslar mesafeli satış sözleşmesi gereği teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edilebilir ya da değiştirilebilir.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği, yüzük siparişlerinde, yüzük ölçüsü ve kişiselleştirilmiş tüm alyans kişiye özel olarak hazırlandığı için, yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal ve iade hakkı ya da değişim) bulunmamaktadır.

Satın aldığınız alyanslarda üretim hatası var ise bizimle irtibata geçebilir ve ücretsiz bir şekilde geri iade edebilirsiniz.

Nasıl yüzük tasarlayabilirim? Aynı anda birden fazla yüzüğü kişiselleştirebilir miyim?

Aynı andan birden fazla alyans kişiselleştirebilirsiniz.

Tasarladığım ürünü kaydedip, sonra yeniden düzenleyebilir miyim?

Tasarladıgınız ürünü kaydedebilir, size verilecek olan Alyans Kimligi numarası ile alyansınızı websayfamız üzerinden bulabilir ya da bilgisayarınızda kaydedilenler kısmında daha önce kişişelleştirdiğiniz alyanslarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Hazır tasarımlarınız bulunuyor mu?

Koleksiyonlarımız arasından sizler icin hazirlanmis olan alyanslardan seçim yapabilirsiniz.

Yüzük boyutumu nasıl öğrenebilirim?

Yüzük ölçüleriniz için yüzük ölçer kitimizi talep edebilirsiniz. Kitimiz adresinize ücretsiz olarak gönderilecektir. Ana Sayfada yer alan Yüzük Ölçümü butonuna tıklayıp formu doldurduğunuzda adresinize ücretsiz bir şekilde gönderilecektir.

Sipariş sırasında yüzük boyumu yanlış seçtim, üretime girmeden önce bunu nasıl
değiştirebilirim?

Kişiselleştirmiş olduğunuz alyanslarınızda 1 boya kadar değişim yapabilirsiniz. Bunun icin bizimle irtibata geçebilir ya da canlı destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Tasarım adımlarında bazı opsiyonlar seçilemiyor, bunun nedeni nedir?

Kişiselleştirme esnasında sunulan opsiyonlar seçilen profile ve genişliğe göre değişkenlik göstermektedir.
Eğer yapılan seçim optimal değerler dışında kalıyor ise (örneğin ince bir alyansa, alyans genişliğinden daha büyük bir pırlanta eklemek.. vb) sistem otomatik olarak bu opsiyonu kapatmaktadır.

Satın aldığım ürün nasıl bir kutu içerisinde gönderiliyor?

Satın aldığınız ürünler, Alyans Atölyem özel bir kutusunda hologramlı etiket ve alyansınıza özel bir sertifika ile gönderilmektedir.

Tasarladığım ürün nasıl üretiliyor, adil şartlara uygun üretim yapıyor musunuz?

Alyans Atölyem sağlık bilincinde ve güvenli bir şekilde ürün sağlamak için çevre dostu bir çalışma alanı sağlar. Tüm çalışanlarımızı işle ilgili kazaları ve yaralanmaları önlemek için eğitiyoruz ve uyarı işaretlerini her bir seviyeye yerleştirerek, onlara her zaman dikkat etmelerini hatırlatıyoruz.

Londra Külçe Piyasası Birliği (LBMA) küresel müşteri tabanına sahip Londra altın ve gümüş külçe pazarını temsil eden bir uluslararası ticaret birliğidir. Birlik, rafinasyon standartlarının belirlenmesi, ticari belgelerin ve altın ticaretindeki uygulamaların geliştirilmesi gibi birçok alanda faaliyette bulunmaktadır. Bağımsız hakemler tarafından son derece zor kriterler uygulayan ve bir dizi ağır testlerden sonra ancak akreditasyona onay veren birlik, kabul için öncelikle kurumun finansal yapısının güçlülüğü, saygınlığını ve faaliyet gösterdiği sektörde kendini kanıtlamış olmasını birinci koşul olarak görmektedir.

Alyans Atölyem üretimde kullandığı tüm değerli madenleri LBMA üyesi olan firmalardan tedarik etmektedir.

Kimberley Süreci (KP) 2003 yılında kanlı elmaslarının akışını önlemek amacıyla kurulan çok taraflı bir ticaret rejimidir. Bu rejimin özü, Devletlerin kanlı elmas gönderimlerinde güvenlik önlemleri aldıkları ve bunları “çatışmasız - kansız” olarak onayladıkları Kimberley Süreci Sertifikasyon Şeması’a (KPCS) bağlı olmalarıdır.

Alyans Atölyem bu konuyu çok ciddiye almaktadır ve uluslararası bir sertifikasyon programı ile çatışma elmaslarının akışını engellemek için, yalnızca Kimberley Süreci’ne (ortak bir hükümetler, sanayi ve sivil toplum girişimi) bağlı olan ülkelerdeki anlaşmanın esaslarını sağlayan üyelerden elmas satın almaktadır.

Metalleriniz ve pırlantalarınız için sertifikalarınız var mı? Ürünlerinizin gerçek olduklarından nasıl
emin olabilirim?


Satın aldığınız ürünler, Alyans Atölyem özel bir kutusunda hologramlı etiket ve alyansınıza özel bir sertifika ile gönderilmektedir.